galerie

Galerijní noc 3.7.2009

Termín: 3.7.2009 od 18:00 hodin v prostorech Alšovy jihočeské galerie a zámeckého parku.

Agentura Kultur-Kontakt zajišťuje - kompletně program včetně moderování Miroslavem Marešem v dobovém kostýmu.

Moderátor

Moderátor

Agentura Kultur-Kontakt si Vám dovoluje nabídnout profesionální služby moderátora Miroslava Mareše, který má v této oblasti letitou praxi a bohatou zásobu zkušeností z nejrůznějších druhů pořadů. Jeho přítomnost je též zárukou hladkého organizačního průběhu celé akce.

Zvukař

Zvukař

Profesionální ozvučení včetně osvětlení zajistí Miroslav Bartyzal, zvukař s dlouholetou praxí a bohatými zkušenostmi s podobnými akcemi.

Kuchařské čarování Petra Stupky

Stupka

hlavní postava pořadu na TV Prima "Párty s kuchařem".

Petr Stupka je profesionální kuchař, který nejenom celý život vaří, vymýšlí nové recepty, ale dokonce i vaření vyučoval. Jako učitel se snažil svým žákům předat nejenom zkušenosti z oblasti vaření, ale i z oblasti poradenství, jak vést hotel, restauraci atp. Všechny tyto zkušenosti předával v pořadu televize Prima ?Párty s kuchařem? či na vlnách Českého rozhlasu ČB v pořadu Kuchařské čarování Petra Stupky. Vydal též dvě knihy o vaření ? Z babiččina stříbrníku, Kuchařské čarování.

Kejklíř Vítek

Kejklíř Vítek

Tento mladý a sympatický kejklíř nás přesvědčí o tom, že žonglovat se dá opravdu se vším. Jeho zábavné vystoupení není pro diváky pouze pasivním přihlížením, ale též náročnou zkouškou svých dovedností, neboť někteří diváci jsou též zapojeni do dění.

Téměř divadelní společnost

Divadelní společnost
 • Profesionální loutkové kočovné divadlo z Českých Budějovic, založené v roce 1997. V současné době je tvořeno větším množstvím loutek a loutkovodičem Viktorem Pirošukem, jejich stvořitelem, který je nosí, vozí, vodí, mluví a večer jim čte pohádky na dobrou noc. Jejich vystoupení můžete vidět jak pod střechami kulturních domů, tak pod širým nebem na městských slavnostech, jarmarcích a festivalech, a to ve všech ročních obdobích. Hrají po všech koutech naší vlasti, ale i v zahraničí (pro své krajany v Římě).
 • Představení jsou hrána různými typy loutek ( 50cm marionety, javajky a jiná udělátka ) za doprovodu ?živých? ruchů a hluků a samozřejmě s přímým zapojením diváků.
 • Představení jsou určena pro děti, ale pobaví i dospělé diváky.

Muzikál Romeo a Julie

Romeo a Jůlie

Během roku 2002 napsal Zdeněk Barták muzikál pro Státní Operu v Soulu - Jižní Korea, na klasické shakespearovské téma - ?Romeo a Julie?. Tento muzikál měl velmi úspěšnou premiéru v srpnu 2002 a s velkým diváckým úspěchem je stále na repertoáru tohoto divadla. I tato zahraniční spolupráce přinesla celému tvůrčímu kolektivu veliký úspěch a muzikál ?Romeo a Julie? byl také nominován v kategorii - nejlepší muzikál roku 2002 asijského kontinentu a v tvrdé konkurenci opět zvítězil. Dostal tak hlavní cenu - GRAND PRIX - 2002 za 1. místo - jako nejlepší muzikál roku a hudební skladatel Zdeněk Barták získal hlavní cenu v kategorii nejlepší hudba roku. Kromě těchto cen, tento muzikál zvítězil v dalších 2 kategoriích a to za herecké výkony hlavních představitelů Romea a Julie. Tím se stal muzikál ?Romeo a Julie? nejúspěšnějším muzikálem roku 2002.

Hravá historie, aneb Kolbiště vladyky Dobroně

U některých soutěží jsou k dispozici dvě varianty, podle dohody je možné zařadit jednu nebo obě současně, eventuelně je střídat. Soutěže se odehrávají na ohrazeném kolbišti, které může být vyzdobeno praporci, barevnými erby a maketami zbraní. Velikost kolbiště je 5x8 metrů. Prostor je zabezpečen záchytnými plachtami a odrazovými deskami. Soutěžící procházejí po dvojicích postupně jednotlivá stanoviště, z bezpečnostních důvodů soutěží najednou maximálně tři dvojice. Po absolvování všech soutěží mohou soutěžící dostat drobnou cenu ? např.diplomek s postavou rytíře, koženou vlaječku s erbem, kožený přívěšek a podobně. Soutěže jsou použitelné pro děti i dospělé. Doba programu maximálně 6 hodin Kolbiště

  Popis soutěží
 • Umění Viléma Tella a Robina Hooda Střelba na vzdálenost cca 6 - 15 m z historické kuše a z luku
 • ?Švejcarka? v Čechách Hod celokovovou bojovou sekerou tzv. ?švejcarkou? na terč
 • Muž proti muži Souboj dřevcem a štítem přes hrazení, soupeři stojí na vyvýšených podstavcích Nebo Šerm hadrovým mečem na nízké kladině Nebo souboj molitanovým palcátem a štítem
 • Rytířské kuželky aneb Hlavou Turka házeti Kuželky ve tvaru věží jsou sráženy házením hadrového uzlu Nebo klasické kuželky Nebo ruské kuželky
 • Hájili jsme hrad¨ Ze stanoviště tvaru věže jsou papírovými míčky sráženy terčíky ve tvaru štítů
 • Dáma se loučí Házení lanových kroužků na šikmo zapřené kopí
 • Kat Mydlář Sekání na přesnost mečem nebo sekerou
 • Dobývání hradu Střelba z minikatapultu na siluetu hradu
 • Pevná ruka, přesné oko Házení šípů s kovaným hrotem jako šipek nebo házení krátkým oštěpem na terč ve tvaru divočáka
 • Malý husita Střelba z praku papírovými kuličkami na terčíky ? figury rytířů
 • Velký husita Srážení kuželky-rytíře dřevěným cepem nebo bijákem na řetězu

Keramika a dráteník

Keramika

Ukázky točení na kruhu a drátovaní keramiky. Drátenické řemeslo bylo od počátku 18. století typickým vandrovním řemeslem. S nástupem továren zanikl potulný prodej (tzv. hauzírka) a po 2. světové válce s novým rozdělením Evropy drátenické řemeslo zaniklo úplně. Dodnes se s výrobky dráteníků můžete setkat ve starých domech, starší lidé ještě pamatují na "svého" dráteníka. Drátenické výrobky jsou lehké, praktické, zdobné ale velmi pracné. Zájem o ručně vázané drátěné výrobky však roste, důkazem toho jsou i vystoupení novodobých dráteníků na jarmarcích a tržištích.

Bratři z růže- skupina historického šermu

Bratři z Růže

Historie českokrumlovských šermířů sahá do 80. let minulého století. V těch dobách tu byla parta lidí, kteří se s podomácku vyrobenými meči snažili zachovat tradici rytířství a mužného boje. V roce 1986 si skupina mladíků z Českého Krumlova začala říkat Rytíři krumlovské růže. To lze pravděpodobně považovat za oficiální zrod šermířské skupiny, která po mnoha obměnách pod názvem Bratři z růže působí dodnes.

Agentura Kultur-kontakt
Adresa: Plzeňská 2311/2A
370 04 České Budějovice
kancelář: Po - Pá 9-13
půjčovna kostýmů: Po, St, Pá 14-17
Mobil: 777 113 437
E-mail: mares@kultur-kontakt.cz
GDPR směrnice
Ič: 638 84 933
DIČ: CZ7310171286
Č. účtu: 104471069/0300 ČSOB

Webmaster: voky wedos