galerie

Animata - skupina scénického historického tance

Profesionální taneční skupina, klterá nabízí představení z období gotiky, renesance a baroka.

Středověk:

Gotica nobile

Taneční skica o strastech a slastech hradních paní, inspirovaná dobou trubadúrů a kurtoazií raného středověku. Opuštěné dvorní dámy tráví čas rozjímáním, tancem s květinovými věnci, závoji a čekáním na své rytíře. Za kamennou zdí však nezapomínají ani na radosti veskrze světské

Nesnadné námluvy aneb na dvoře burgundském

V tomto představení ožívá hudba, tanec a móda pozdně gotického burgundského dvora, kde i na sklonku středověku stále ještě žila rytířská tradice a středověká dvorská kultura. Vévodkyně a její dvorní dámy tančí s dvorskými rekvizitami ? závoji, šátky a rolničkami, diváci uvidí oblíbené středověké tance jako je basse danse, saltarello, quaternaria, piva a branl.

Tancovnice, frejěřky a zlodějnice

Tento program je ztvárněním atmosféry středověké krčmy ? ?líčná krčmářka? a lehké a povětrné ženy všech středověkých profesí - "tancovnice, frejéřky a miloděnky, kúzdlice, helmbrechtice a zlodějnice.." V představení převládá temperamentní tanec a svižný rytmus středověké instrumentální hudby a písní z "Carmina burana". Scénická choreografie využívá k tanci tamburíny, poháry, rolničky a další rekvizity.

Renesance:

Renesanční taneční suita

Scénická podoba francouzských renesančních a italských dvorských tanců (balli). Renesanční dámy v dvorských kostýmech zatančí pavanu, gagliardu, tourdion, alemandu, courantu a gavotu. Překrásné sametové a brokátové kostýmy, čelenky, čepce a skleněné šperky jsou ztvárněny podle obrazů benátské školy. Stylizovaná choreografie využívá popisů dobových tanců ve francouzských a italských historických pramenech.

Červená maska

Výpravné taneční drama na motivy povídky E.A.Poe. Dramatické setkání knížete Prospera se Smrtí, které se vysmívá a před kterou se snaží ukrýt ve svém paláci. Příběh je zasazen do renesančních Benátek a odehrává se na maškarním plese. Honosné kostýmy jsou ukázkou italské, resp. benátské renesanční módy a jsou doplněny originálními benátskými, ručně malovanými maskami. Hudebním doprovodem tance jsou původní italské skladby ze 16.století, které jsou rockově upraveny, čímž je umocněna jejich dramatičnost.

Tržiště úsměvů

Rozverné tancování na středověkém trhu, inspirované hudbou a dobou tudorovské Anglie. Tanečnice v roli snaživých trhovkyň, nabízejících své zboží, využívají pro svůj záměr nejen půvabu, šarmu a ladného pohybu, ale i méně ušlechtilých ženských vlastností..? Dobu dokreslují renesanční lidové kostýmy a půvabné rekvizity (ručně malované dřeváky, tamburinky, rolničky, květinové voničky, tkané plédy a také ryby a drůbež.

Agentura Kultur-kontakt
Adresa: Plzeňská 2311/2A
370 04 České Budějovice
kancelář: Po - Pá 9-13
půjčovna kostýmů: Po, St, Pá 14-17
Mobil: 777 113 437
E-mail: mares@kultur-kontakt.cz
GDPR směrnice
Ič: 638 84 933
DIČ: CZ7310171286
Č. účtu: 104471069/0300 ČSOB

Webmaster: voky wedos